II etap Olimpiady Teologii Katolickiej
Magdalena Skowronek z klasy I d/e zajęła 7 miejsce w II etapie olimpiady na etapie diecezjalnym.
Gratulujemy!
Opiekun: A. Bałoniak
11 stycznia uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z pytaniami XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
W dniach 21 grudnia 2016 r. oraz 4 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbywały się spotkania uczniów klas trzecich ze specjalistą ds. doradztwa zawodowego z Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu, Panią Urszulą Ksenycz. Temat seminarium, to „Absolwent na rynku pracy”. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą poznańskich uczelni, sposobem obliczania punktów rekrutacyjnych na uczelnie, ale także sytuacją poznańskiego i wielkopolskiego rynku pracy.
Przedstawiciele Centrum Doradztwa Zawodowego w Poznaniu od lat współpracują z naszą szkołą, przedstawiając naszym maturzystom najbardziej poszukiwane zawody na lokalnym rynku, sugerują kierunki studiów dające możliwość otrzymania wykształcenia poszukiwanego na rynku pracy, zgodnie z profilami klas, do których uczęszczają.
Za współpracę z Centrum Odpowiedzialne są: Anna Arndt i Aleksandra Niewiadomska.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.
26 października br. odbyły się pierwsze mecze Grupy F w piłce siatkowej dziewcząt. Naszymi rywalami były: Zespół Szkół Handlowych oraz z 2 LO. Zajęliśmy trzecie miejsce. Więcej informacji znajdziesz na http://www.szs.poznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=78
Szkolne Ligi Sportowe – Liga Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Poznania w Piłce Siatkowej dziewcząt.
Dziewczęta rywalizują z szkołami: 1 LO, 11 LO, Zespół Szkół Gastronomicznych.
Obecnie zajmujemy 2 miejsce w grupie. Więcej informacji znajdziesz na http://www.szs.poznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=270&Itemid=131
Gratulujemy i trzymajcie kciuki:-)
Skład reprezentacji szkoły w piłce siatkowej: Kinga Grzebyta, Martyna Wojtera, Marta Rymelska, Hanna Michalska, Dagmara Figurowska, Marta Braun, Aleksandra Joachimiak, Paulina Braszak.
Więcej zdjęć w Galerii
Opracowała Ewa Lambryczak
SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA
XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W POZNANIU.
Rok szkolny 2016 / 2017
Zachęcamy całą społeczność uczniowską i absolwentów do udziału w Szkolnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora XIV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.
Turniej rozegrany będzie osobno dla uczniów i osobno dla absolwentów.
Zgłoszenia do turnieju prosimy kierować do nauczycieli wychowania fizycznego do dnia 26 stycznia 2017 roku. Zgłoszenie, to lista uczniów (klasa, imię i nazwisko), absolwentów (imię i nazwisko, nazwa oraz rocznik uczęszczania do szkoły).
Mecze dla uczniów rozgrywane będą w środy o godzinie 15:30, dla absolwentów do uzgodnienia (środa, czwartek, godzina 15:30).
Jeśli zgłoszą się mniej niż trzy zespoły absolwentów, wówczas Turniej dla absolwentów odbędzie się po meczu finałowym uczniów XIV LO. Termin meczu finałowego Turnieju o Puchar Dyrektora XIV Liceum Ogólnokształcącego podamy po rozegraniu II etapu.
Pierwszy mecz turniejowy rozpocznie się w 15 lutego o godzinie 15:30 i rozgrywany będzie w każdą środę o tej samej godzinie aż do jego zakończenia.
Regulamin turnieju:
1. Turniej rozgrywany będzie w sali gimnastycznej XIV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu
2. Drużyna składa się z przynajmniej 8 uczniów danej klasy lub absolwentów XIV LO (nieobowiązkowo z klasy)
3. Obowiązkowo 3 dziewczyny na boisku podczas meczu – dotyczy uczniów i absolwentów
4. Turniej rozgrywany systemem pucharowym po wcześniejszym losowaniu kolejności miejsc
5. Gramy do 2 wygranych setów, do 25 punktów w secie
6. Wysokość siatki 2,35 m
7. Organizator wyklucza zmianę terminu rozegrania meczu, chyba że, w podanym terminie odbywać się będzie uroczystość szkolna lub inna okoliczność wykluczająca salę gimnastyczną lub choroba nauczyciela
8. Zespół, który nie stawi się w wyznaczonym terminie na mecz, przegrywa walkowerem
9. Mecze sędziować będą nauczyciele wychowania fizycznego.
10. Nagrody: I miejsce otrzyma „przechodni puchar”, dyplomy dla całej drużyny, nagrody rzeczowe oraz tort; II miejsce: dyplomy dla całej drużyny, nagrody rzeczowe; III miejsce: dyplomy dla całej drużyny, nagrody rzeczowe.
Dla każdej drużyny, która weźmie udział w turnieju, przewidziana jest nagroda pocieszenia.
Tak było w roku 2015/2016 http://Antoni2006.edu.glogster.com/my-glog
Tekst opracowała Ewa Lambryczak
Finał akcji „Tytka charytatywna”
Podczas akcji „Tytka charytatywna” zebraliśmy w naszej szkole 16 paczek – darów serca, przekazaliśmy je przedstawicielowi Caritas Archidiecezji Poznańskiej, który przybył do naszej szkoły na koncert kolęd. Do akcji włączyły się całe klasy oraz osoby prywatne. Szczególne podziękowanie kieruję do klasy III d/e oraz Państwa Kraszewskich (rodziców ucznia z klasy II b/c), którzy wyróżnili się w tej akcji szczególną wrażliwością.
Ogólnopolska akcja Caritas „Tytka charytatywna” została oficjalnie zakończona 22 grudnia 2016 roku koncertem w pięknych wnętrzach Fary Poznańskiej zabrzmiały tradycyjne i autorskie polskie kolędy oraz piosenki bożonarodzeniowe na scenie pojawiły się polskie gwiazdy, m.in. bracia Cugowscy, Eleni, Halina Frąckowiak, Pectus, Marek Piekarczyk, Alicja Węgorzewska, Poznański Chór Chłopięcy oraz Zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu. Gościem specjalnym był kompozytor Zbigniew Górny, retransmisje można zobaczyć w TVP 1, 2, lub TVP 3.
Koordynator akcji – Aleksandra Bałoniak
Koncert kolęd 2016
Szkolne kolędowanie z okazji Bożego Narodzenia to tradycja naszej szkoły. Tematem tegorocznych rozważań były myśli ks. Jana Twarowskiego, który o rzeczach ważnych i niepojętych pisze w sposób lekki i przystępny. We wspólne zespołowe kolędowanie włączyło się ponad 20 uczniów, dołączyli do nas seniorzy z klubu „Promień”. Natomiast do muzyki Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” układ baletowy przygotowała Weronika Kosmowska z kl I c. Koordynatorem była p. Aleksandra Bałoniak.
Zapraszamy do fotorelacji
W ramach tegorocznego Koncertu Kolęd uczniowie wykonali zananą kolędę „Cicha noc” w 9 językach, w tym w językach naszych partnerów ERASMUS: włoskim, rumuńskim i tureckim. Kliknij tutaj, aby obejrzeć film.
Do II etapu Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowały się dwie uczennice:
Magdalena Skowronek z kl I d/e
Marta Warzych z kl III b
Gratulujemy!
koordynator: Aleksandra Bałoniak
Konkurs świąteczno-noworoczny z informatyki dla uczniów klas I
Ogłaszam konkurs na krótki filmik dotyczący Waszych przeżyć w okresie świąteczno-noworocznym.
Warunki:
Uwaga: w przypadku przerabiania grafiki zwracam uwagę na prawa autorskie.
Leszek Bernaczyk